Haber

Ali Koç konuşuyor! (CANLI YAYIN)Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 12-13 Haziran’da yapılacak seçimli genel kurul öncesinde FBTV’de basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYINIZ…

Koç’un açıklamalarından satır başları:

SEÇİM TARİHİ DEĞİŞEBİLİR

Niye bugüne bıraktık, onu açıklayalım. Dün yapılan açıklamaları beklemek istedik. Endişelerimiz vardı, sokağa çıkma yasağının devam etmesiyle ilgili. Normalde 5-6 Haziran’da genel kurulunuzu yapacaktık. 1 Haziran’a kadar uzatılınca yeni bir tarih belirlemek durumunda kaldık. 12-13 Haziran oldu. Pazar günü yasağın devam edeceğini hesaplayamadık. 2 olasılık var. 2 hafta ertelemek ki bunun için duyuru yapmamız gerekiyor. 25-26 Haziran oluyor. Mantık ne diyor, 12-13’ü bir gün geriye çekebilir misiniz diyor. Ancak hukuken doğru olmayacağı söyleniyor. 2. seçenek… Acaba 12-13’te tutalım, Fenerbahçe kongresine özel bir izin alabilir miyiz dedik. Pazara sadık kalabilmek için çalışıyoruz. Zor görünüyor. Olmadığı takdirde yarın gece 12’ye kadar yeni duyuruyu yapacağız. 25-26 cuma-cumartesi olacak. Yurt dışından gelecek olan üyelerimiz de var. Bu tarih değişikliği nasıl etkileyecek bilemiyorum.

Her sezon böyle başlıyoruz… Nisan ayında şampiyon, Zorlu sezonu, Dilmen sezonu… Sonuç ortada. Bunları dillendirenler ortada yok. Bu normalleşti. Herkesi ilgilendiren bir konu. İnananların sayısının azaldığı ama yeterli çoğunlukta olduğu bir durum. Şapka çıkarmak lazım, sistematik ve etkin bir şekilde bu iftiraları her sezon yapmak üstün bir başarı. Bizi ne kadar etkiliyor, bir yere kadar etkiliyor. Konuşmalarımda da dikkat çektim. Her sene devam ediyor. Bundan sonra ne yapacağız? Sistemi değiştiremiyorsak kendimizi değiştireceğiz demişlerdi. Olumsuz yaklaşım, iftira, imalar… Bu bir süre daha devam edecek. Biz eski köye yeni adet getirmeye çalışıyoruz. Centilmence de başarının gelebileceğine inandığımız için yapıcı yaklaşımımız oldu. Naif karşılanmış olabilir. Saf olmayı, dürüst olmayı, iftira atan kişiliğe tercih ederim. Umarım bunun sayısı da artar. Bu sektörün değişmesi lazım.

Niye hep Fenerbahçe diye sormak lazım. Fenerbahçe’nin büyüklüğü ile ilgili de bir durum. Rakibimiz çok adayla seçime girecek ama hiçbiri Fenerbahçe’yi ağzından düşürmüyor. Aynısını Fenerbahçe’de göremiyorsunuz. 3 takımın yarıştığı bir yarış vardı. Hep imalar, iftiralar hep Fenerbahçe üzerinden. Bir strateji. Üzüldük, şaşırmadık. Bunlar büyük resme hitap etmeyen unsurlar.

EMRE BELÖZOĞLU

Ne demiştim bütün başkanlık dönemimi umarım 1 hocayla geçiririm demiştim. Kan uyuşmasını henüz yakalayamadık. İstikrar sağlandığı takdirde başarı daha kolay oluyor. Değişiklik oldukça sinerji, takımın durumu etkileniyor. Devam etmek isterdik ama olmadı. Emre Belözoğlu’na müteşekkerim. Yaptığı tüm hizmetler için teşekkür etmek istiyorum. Ben Emre’yi önceden de tanırdım ama başkan olunca daha yakından tanıma fırsatım oldu. Çok da memnunum. Ne istediysek elinden gelenin en iyisini yapmak üzere çalıştı. Emre’yle ilk sezonun ortasında sıkıntı yaşanırken istişare için görüştüm. Sene sonu futbolu bırakıp kendine bir kariyer planı yapmıştı. Fakat bazen evdeki hesap çarşıya uymaz. Ersun hocanın isteğiyle kaptan olarak döndü. Sonra kaptan-teknik direktör oldu. Sezon bitti, kendini sportif direktör olarak buldu. Averajın çok üstünde bir performans sergiledi. Tabii ki bazı transferlerde hatalarımız olabilir ama bakınca pek çok konuda büyük artılar getirdi. Sonra 7 ay sonra kendini sportif direktör-teknik direktör olarak buldu. En büyük hayali teknik direktör olmak olan kişinin bu riski alma zorunluluğu yoktu. 10 maçta 23 puan aldı, Erol hoca 21-22 puan almıştı. Sahada gördüğümüz beklentimize çok daha yakındı. Şampiyonluğu Sivas maçında kaçırdık. Ne istendiyse elinden geleni yaptı.

Teknik direktörlük konusunda 3 alternatifimiz vardı. Biri Emre ile devam etmek, biri yabancı teknik direktör altında Emre’nin tecrübe kazanması, 3.’sü de yeni bir yabancı teknik direktör. Yabancı diyorum çünkü Türk olarak şartlar sadece Emre Belözoğlu’nu gösteriyor. Bugün gördüğümüz birçok başarılı teknik direktör deneyim kazanmış. Bizim düşüncemiz bana göre 5-10 sene sonra açık ara tartışmasız hocası Emre Belözoğlu olacak. Ama bugün bu işte deneyim, tecrübe, yaşanmışlık çok önemli. Dolayısıyla 2-3 sene şampiyon olup kredin olur, bu riski alırsın. Ama bu şartlarda bunun çok büyük risk olacağını düşündük. Emre için de büyük risk.

Emre’yle de bunu konuştuk. Emre düşünmek için zaman istedi, çok sıcak baktığını söyleyemem. Anlayışla karşılıyorum. Sonuç ne olursa olsun hepinizin huzurunda şahsım ve yönetim kurulum adına Emre Belözoğlu’na verdiği hizmetler için çok teşekkür ediyorum. İnşallah en hayırlı kararı vermiş oluruz. Benim inancım şudur ki Emre Belözoğlu bugün olmasa bile ileride çok büyük hizmetler verecektir.

Geç karar vermek kime göre geç? Yönetimle ilgili söylenenler… Fenerbahçe’deysen birçok algıyla uğraşman gerekiyor. Bir kulübümüzde adını bildiğimiz 3 kişi var, diğerinde belki o kadar yok. Fenerbahçe’de iftiraya, imaya açık olmalısınız. Hem şeffaflık konusunda hem de eleştiriye açık olma konusunda eleştirileri doğru bulmuyorum. Camiaya Sesleniş’in olmaması şeffaf olmadığımız anlamına gelmiyor. Şeffaf olmadığımız iddialarını külliyen reddediyorum. Süper Lig kulüpleri içinde en çok eleştiriye açık alan kulüplerin başındayız. Bize gelen en büyük eleştirilerden biri, FBTV’de eleştiriliyor olmamız. Her türlü eleştiriye açığız. Tüzüğümüzün emretmesine rağmen genel kurul üyeleri ve taraftarlarımız görebilir, gerçek anlamda finansal rakamları göstereceğiz. Niye borsaya açıklamıyor diyorlar? SPK’nın istediklerini bire bir açıklıyoruz. Menajer harcamaları… Türkiye’de nasıl olur da 5 kulüp menajer harcaması yapmış olur diye sorun. Menajer harcamalarının yarısını nasıl Fenerbahçe ödüyor deyin. Fenerbahçe’yi kazıklıyor herhalde diyorlar. Bunun üstüne gitmeniz lazım. Sırf bizi karıştırmak için ortaya atılan algılara da cevap vermiyoruz.

Bize 30 bin mail gelmiş, yüzde 73’üne cevap vermişiz. Çağrı merkezimize yaklaşık 100 bin çağrı gelmiş. Yüzde 82’sini cevaplamışız. Bu zihniyette olan yönetimi şeffaf olmamakla suçlamak ne kadar doğru bilmiyorum. Fenerbahçe güvenlik kameralarında girişler gösterildi size. Bu küfür etti diyen iddia sahibine yazıp, ‘Görüntüler burada’ dediniz mi? Ama Fenerbahçe ortamı geriyor.

Eski köye yeni adet inancımıza devam edeceğiz. Gittiğimiz her deplasmanda saygı görüyoruz. Bakın bu kadar olay oldu bu sene. Bir kere Fenerbahçe’nin deplasmanında ya da evinde yöneticiler, kulüpler arasında bir olay çıktı mı? Buna da saygı duyulması lazım. Bazı maçlara sandığınızdan çok daha fazla seyirci alınıyor, bir kez şikayet etmedik. Hep pozitif şeyleri anlatmaya çalışıyoruz. Futbol bir günde temizlenmeyecek.

Biz 3 hocayla çalıştık. Cocu, Ersun Yanal, Erol Bulut. Diğerleri geçiciydi. Öyle bir yazıyorlar ki… Bu 3 senede kazandığımız tecrübeyle çok farklı hareket edeceğiz. Prensiplerimiz değişmeyecektir, uygulamalarımız değişecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır