Haber

Apple’dan, Gorilla Glass Üreticisi Corning’e Büyük Ödül

Apple, Gelişmiş Üretim Fonu’ndan Corning’e 45 milyon dolar ödül verdi. Corning, taşınabilir aygıtları daha sağlam ve daha uzun ömürlü hale getiren Gorilla Glass ile ünlü bir şirket. Apple’ın kararı, birebir fondan optik teknoloji firması II-VI’ya 410 milyon dolarlık ödül açıkladıktan yalnızca beş gün sonra duyuruldu.

Apple, 5 milyar dolarlık Gelişmiş Üretim Fonu’ndan Corning’in son dört yıl içerisinde 450 milyon dolar aldığını ve Corning’in Amerika Birleşik Devletleri’nde Kentucky üzere bölgelerde 1.000’den fazla işi desteklemesine yardımcı olduğunu söyledi. Fonlar ayrıyeten Corning’in araştırma ve geliştirme çalışmalarının hızlanmasına ve iPhone 12 serisiyle birlikte gelen Seramik Kalkanın oluşturulmasına da yardımcı oldu.

Apple’dan Jeff Williams ödül hakkında yaptığı konuşmada, Apple ve Corning’in bir arada imkansızı başardığını, birinci iPhone camından Seramik Kalkanı’na kadar iki firmanın işbirliği ile akıllı telefon tasarım ve dayanıklılık dünyasının değiştiğini söyledi.

II-VI ile benzeri bir halde Corning de Apple ile bir arada çalışarak daha etraf dostu olmaya uğraşıyor. Corning, Apple’ın Pak Güç Programı’nın bir modülü ve güneş panelleri üzere pak güç tahlilleri kullanarak, ABD’de Apple ile ilgili üretimlerinin tamamını kapsayacak kadar yeşil güç ürettiğinden emin oluyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır