Haber

Biontech aşısı ikinci doz süresi! Biontech 2.doz ne zaman yapılmalı, kaç gün sonra?


Türkiye, Covid-19’la mücadele kapsamında aşılama çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Biontech aşısında ilk dozu olanlar, 2. dozun ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ve aşılama öncesinde imzalanması istenen formda, Biontech 2. doz ne zaman yapılmalı konusuyla ilgili bilgi de bulunuyor.

BIONTECH 2. DOZ NE ZAMAN YAPILMALI?

Biontech aşısı 2 doz halinde uygulanıyor. İkinci doz randevusu ilk doz uygulamasının ardından sağlık personeli tarafından oluşturuluyor ya da isteyenler kendi randevularını kendileri alabiliyor. Sistem Biontech 2.doz için otomatik tarihi belirliyor. İkinci doz randevu bilgileri yine kısa mesaj yolu ile iletiliyor. Ayrıca e-Nabız uygulamasından da randevu bilgilerini görüntülemek mümkün. Aşılama öncesinde imzalanan ve bir nüshası aşılanan kişide kalan onam formunda Biontech aşısı ikinci dozunun 28 gün sonra yapılacağı belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Biontech CEO’su Uğur Şahin’in geçtiğimiz günlerdeki görüşmesinde, İngiltere’deki bilimsel araştırmalar masaya yatırıldı. 12 hafta sonra yapılan Biontech 2. doz aşılarının 3-4 ve 6-8 hafta sonra yapılan aşılamadan daha güçlü bağışıklık sağladığı vurgulandı.

6 haftalık süre değişebilir

Sağlık Bakanı Koca, Delta varyantında iki doz aşının daha etkili olduğunun bilindiğini, gelecek süreçte iki aşı arasındaki 6 haftalık süreyi 4 haftaya çekebileceklerini bildirdi.

Biontech aşısı yan etkileri neler? mRNA Biontech aşısının yan etkileri var mı?İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır