Haber

Çin’den Gelen Hemen Her Şeyi Engellemeye Başladılar

Hindistan, son periyotta yerli teknoloji üretimini teşvik etme gayreti içinde ve bunun sonucunda ise öteki şirketlerle olan ilişimi çıkmaza girmeye başlamış durumda. Şirket, son periyotta birbiri arkasına teknoloji şirketinin eseri ertelemiş ve Wi-Fi sertifikalarını onaylamamış. Bu şirketin başında ABD’li bilgisayar üreticileri Dell ve HP yer alırken, öte yandan Çin’in değerli markaları olan Xiaomi, OPPO, Vivo ve Lenovo‘nun yeni eserleri de bekleyenler ortasında.

Hindistan pazarı dünya markaları açısından epey kıymetli. Nüfus kalabalığı ile en iştah duyulan pazarların başında gösterilen Hindistan ise şimdilerde mahallî üretime kayma fikrinde ve buna uygun adımlar atıyor.

Kaynaklar, Çin’den gelen Bluetooth hoparlörler, kablosuz kulaklıklar, akıllı telefonlar, akıllı saatler ve dizüstü bilgisayarlar üzere pek çok aygıtın hala satışına başlanması için onay beklediğini söylerken, Hindistan’ın ise pek onay vermeye niyetli değil üzere. Bağlantı Bakanlığı’nın Kablosuz Planlama ve Uyum Kanadı (WPC), müsaade almak isteyen firmalara geçtiğimiz kasım ayından bu yana onay vermiş değil. Bakanlık ise bu husustaki soruları yanıtsız bırakıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır