Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz açıklaması, dolarda yeni zirveCumhurbaşkanı Erdoğan: Faizi düşürmemiz şart

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’de katıldığı yayında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, yayında Merkez Bankası Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdiğini, faiz yükünün düşürülmesinin şart olduğunu söyledi.

Erdoğan faizlerle ilgili olarak, “Bizim bir defa faizleri düşürmemiz şart, onun için de temmuz-ağustos, buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Çünkü faiz yükünü yatırımların, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için, orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız.”

DOLARDA YENİ ZİRVE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından dolar kurunda hareketlilik yaşandı. Gece saatlerinde düşük hacimli piyasada dolar/TL kısa bir süreliğine 8.80’i gördü. Ancak bu seviyede kalıcı olarak tutunamadı ve 8.63’e geriledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır