Haber

iPhone 13 İçin Yeni Bir “Çentik” Sızıntısı Daha…

iPhone 13’te daha küçük bir çentiğin yer alacağı hakkında bugüne dek tekraren defa haber paylaştık. Hatta bununla ilgili görseller de yayınlamıştık. Lakin elbette telefonlar tanıtılana kadar iPhone 13‘te daha küçük bir çentik olup olmayacağı konusunda emin olamayacağız. Fakat pek olağan sızıntılar sürüyor.

Yeni gelen sızıntı da iPhone 13’ün daha küçük bir çentikle geleceği konusunda ikna etmeye çalışır düzeyde. Bu defaki sızıntı DigiTimes’a ilişkin ve söylenene nazaran Apple, iPhone 13’te çentiğe, iPhone 12’nin çentik alanının yarısı kadar bir alan ayıracak. Pekala, Face ID birebir düzeyde çalışacak mı?

Apple’ın çentik alanını daraltırken donanımdan ödün vermesini beklemiyoruz. Sanıyoruz bu denli yıldır donanımı daha küçük bir alana nasıl sığdırabilecekleri konusunda çalışmışlardır ve çok sızıntı karşılığında da iPhone 13’te daha küçük bir çentik ile kullanıcılarının karşısına çıkarlar.

Çentik birinci olarak 2017 yılında iPhone X‘te ortaya çıkmış ve o vakitten bu yana çabucak her akıllı telefon üreticisi tarafından benimsendi ve bu teknoloji süratle geliştirildi. Android tarafına baktığımızda artık ekran altı kamera sistemlerinin geliştirilmeye başladığını görüyoruz. Apple tarafında çentiğin büsbütün ortadan kalkmasını –en azından şimdilik- beklemiyoruz, lakin 4 yıl sonrasında artık bu alanı biraz daraltabilecekleri konusunda umutluyuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır