Haber

iPhone Kullanıcılarının Uygulama Takibi Şeffaflığı Kararı Ortaya Çıktı

Flurry Analytics tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya nazaran, iOS 14.5’i yükleyen Amerikalı iPhone kullanıcılarının sırf yüzde 4’ü, yazılım geldikten sonraki birinci 12 gün içinde uygulama takibi şeffaflığı seçeneğini faal hale getirdi. Sayılara Dünya çapında baktığımızda yüzde 12’lere çıktığını görüyoruz, fakat birden fazla kullanıcının istem aldıklarında uygulamaların kendilerini izlemesini kabul etmediği çok açık bir formda ortaya çıkıyor.

  • Uygulama Takibi Şeffaflığı Nedir?

Araştırma epey geniş bir kullanıcı tabanı kullanılarak gerçekleştirildi. ABD’de 2,5 milyon kullanıcı, Dünya’da ise 5,3 milyon kullanıcının tercihleri incelendi.

Bu sayıların bu türlü kalacağının bir garantisi olmasa da, Facebook’un 2020’de neden Apple’ın kapalılık siyasetindeki değişikliğe reaksiyon gösterdiğini ortaya koyuyor. Facebook gelirinin büyük kısmını iOS’tan ve maksatlı reklamlardan kazanıyor. Kullanıcıların bu seçeneğe müsaade vermemesi, firmanın gelirinin çok büyük bir kısmını kaybetmesi manasına gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır