Haber

Kastamonu için bayram namazı kaçta? 2021 Kastamonu bayram namazı vakti (saati) Diyanet


Kastamonu bayram namazı saati il genelinde camilere akın edecek binlerce kişi tarafından merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı her bayram olduğu gibi bu bayramdan önce de namaz saatlerini duyurdu.

KASTAMONU BAYRAM NAMAZI KAÇTA? İŞTE KASTAMONU KURBAN BAYRAMI NAMAZI VAKTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın paylaştığı verilere göre 20 Temmuz 2021 Salı Kastamonu Kurban Bayramı namazı saat 06:03’te kılınacak.

TÜM İLLLERİN BAYRAM NAMAZI VAKTİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR?

Niyet edilirken hangi bayram namazı kılınacaksa o zikredilir. Örnek olarak “Niyet ettim Allah’ım senin rızan için Kurban Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama” veya aynı şekilde “Niyet ettim Allah’ım senin rızan için Ramazan Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama” şeklinde niyet edilir.

Bayram namazı sonrası kurban kesimi ibadeti de başlayacak. Bu yıl vatandaşlar sosyal mesafe kuralına dikkat ederek kurban kesimlerini gerçekleştirecek. Kurban kesiminin tamamlanmasının ardından da dağıtımlar başlayacak.

BAYRAM NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

KURBAN ETİ NASIL DAĞITILIR?

Kurban eti yenecek ve dağıtılacak miktar konusunda kesin bir ölçü koymak zordur. Kurban etinin üç eşit parçaya bölünüp bir parçasının kurban sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kimseler tarafından tüketilmesi gerekiyor. İkinci parçanın eş, dost, akrabaya hediye edilmesi, üçüncü parçanın ise kurban kesemeyen yoksul kimselere dağıtılması gereklidir.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır