Haber

Kısmi kapanma dönemini iyi değerlendiremeyen kentte Covid-19 tedbirleri üst seviyede

– Kısmi kapanma devrini uygun değerlendiremeyen kentte Covid-19 önlemleri üst düzeyde

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Kısmi kapanma periyodunu âlâ değerlendiremedik. İnşallah tam kapanma sürecini güzel değerlendireceğiz.”

ARDAHAN – Ardahan Valisi Hüseyin Öner, ‘Kısmi kapanma devrini güzel değerlendiremedik. Bu nedenle önlemlerimizi arttırdık. Salgınla uğraşımız sıkı bir halde devam ediyor.” dedi.

Koronavirüs ile çaba kapsamında 29 Nisan‘da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü sabah saat 05.00’a kadar devam edecek tam kapanma kapsamında Ardahan’da polis ve jandarma grupları, kontrollerini sıkılaştırdı. Vali Hüseyin Öner, kent giriş-çıkışlarında vazife yapan güvenlik güçleri ve sıhhat gruplarının kontrollerine katıldı. Vali Öner ve beraberindeki protokol daha sonra kentte açık olan market ve lokantalar da kontrol yaptı. Esnafları sık sık uyaran Vali Öner, işin sıkı tutulması gerektiğini ve asla hafife alınmaması gerektiğini hatırlattı.

Kontrol sonrası açıklamalarda bulunan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Hepimizin bildiği üzere tam kapanma sürecine girdik. 17 Mayıs gününe kadar devam edecek olan tam kapanma sürecinde bizde kontrollerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın ve iş yeri sahiplerinin kurallara uyma noktasındaki hassasiyetini gözlemleyelim dedik. Araçların denetim noktasında durdurduğumuz araç sahiplerinin makul mazeretle dışarıda bulunup bulunmadığı konusunu şahsen ben de denetledim. Bugün çok büyük bir oranda müsaade edilen mazeretler ölçüsünde vatandaşlarımızın dışarıda olduklarına şahit olduk. 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan tam kapanma müddetinde bilhassa kolluk kuvvetlerimizle alanda bu mevzuyu gözlemleyeceğiz. Sıkı önlemler doğrultusunda vatandaşlarımızın müsaade edilen, uygun görülen mazeretler ölçüsünde dışarıda bulunup bulunmadıklarını denetleyeceğiz.” formunda konuştu.

Kısmi kapanma periyodunu güzel değerlendiremediklerini söyleyen Vali Öner, “Sıkı önlemler aldık, tam kapanma sürecini uygun değerlendireceğiz” dedi.

Vali Öner “İnşallah bu süreci güzel kıymetlendiririz. Ardahan da pandemi hastalığı kısmi kapanma sürecinde maalesef arttı. Kısmi kapanma süreci öncesinde daha uygun bir noktadaydık. Kısmi kapanma devrini uygun değerlendiremedik. İnşallah tam kapanma sürecini düzgün değerlendireceğiz. ve yakın müddette bu hastalığı azaltacağız” halinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / OLGUN YILDIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır