Haber

Koronavirüs salgını ne zaman biter? Sürü bağışıklığı nedir?

“Covid 19’a neden olan koronavirüs yayılmaya başladığında bu “novel” virüse karşı neredeyse kimsenin bağışıklığı yoktu. Haliyle virüs hiçbir dirençle müsabakadan çok büyük bir süratle yayılmaya başladı. Birinci olayların üzerinden bir yılı aşkın bir mühlet geçtiği ve hala tam kapanmalarla hayatımıza devam ettiğimiz bu devirde haliyle beşerler artık daha yüksek sesle “ne vakit bitecek bu salgın” sorularını sormaya başladı. Bu sorunun bir karşılığı var. Gereğince insan bağışıklık kazandığında bu virüsün tesiri ve pandemi koşulları hafifleyecek. Pekala, bu noktaya geleceğiz? Bu sorunun yanıtlarından biri de birinci günden beri pek çok yerde duyduğumuz sürü bağışıklığı… Pekala, sürü bağışıklığı nedir? O noktaya ne kadar yakınız?

Bir enfeksiyon hastalığı kelam konusu olduğunda nüfusun çoğunluğu bu hastalığa karşı bağışıklığa sahip olduğunda bu nüfus bağışıklığı, öteki ismi da sürü bağışıklığıdır. 

Pekala, sürü bağışıklığına nasıl ulaşılabilir? Hangi noktadayız? İşte ayrıntılar:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır