Haber

Rukye Nedir, Nasıl Yapılır? Rukye Ayetleri Nelerdr, Kaç Gün Dinlenmelidir?


Rukye Nedir?

Allah Teala’nın ayetleri ile birlikte Arapça şekilde okunan Rukye, şifanın Allah’tan istenmesi için gerçekleştirilen bir dua biçimidir. Mubah, şirk ve haram olarak 3 grup halinde incelenir. Mubah olan Rukye kapsamına bakıldığında Kur’ân-ı Kerim’den ayetler ile Allah Teâlâ’nın ad ve sıfatlarının Arapça bir şekilde okunduğu ve Allah’tan şifa istenebildiği Rukye’dir.

Fatiha suresi ile birlikte de Rukye yapıldığına dair olan hadisler bulunur. Haram olan Rukye isevArapça dışında diğer bir dille, bilinmeyen adlar ve anlamsız sözler ile yapılan Rukye’dir. Demir, tuz ya da ip gibi nesneler ile Rukye yapılması da haram kılınmıştır. Küfür gerektiren manalar içeren Rukye ise şirk olarak görülmektedir.

Rukye Ayetleri Nelerdir?

Rukye birkaç ayet ile gerçekleştirilir. Rukye ayetleri şu şekilde sıralanabilir:

Fatiha

Ayete’l-Kürsi

İhlâs

felak

nas

Kur’an-ı Kerim’den diğer bazı sureler ile yapılmaktadır. Herhangi bir bölgesi ağrıyan ya da çocuğuna göz değdiğini düşünmekte olan kişi bu sureleri okuyarak Rukye yapıp bunun şifasını Allah’tan isteyebilir.

Rukye Kaç Gün Dinlenmelidir?

Rukye uzmanları olan kişilerin yardımcı rukye tedavisi metotları arasında yer almakta olan dinleme programı, on üç günlük sabah, öğle ve akşam olarak uygulanmakta olan, her birinde farklı rukye çeşidini bünyesinde barındıran ve birbirini tamamlayıcı bir nitelikteki rukyelerin sıralanmış olduğu bir tedavidir.İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır