Haber

Tost Makinesi Yapıyordu; Şimdi de Akıllı Telefon Yapacak!

Tost makinesi üzere elektrikli konut aletleriyle tanınan Japon tasarım şirketi Balmuda, büyük bir sürprize imza atarak akıllı telefon yapmayı planladığını duyurdu. Aygıtın kendisiyle ilgili şimdi çok fazla detay yok, fakat 5G takviyeli bir cep telefonu olarak Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yaptığı duyuruda Balmuda, akıllı telefon işinin giderek metalaştırılmasından bu yana, şirketin sadece kendisinin sunabileceği bir tecrübe sağlamak istediğini belirtiyor. Lakin, gerçek üretim Balmuda’nın klasik çalışmalarının dışında olduğundan ötürü bu telefon için Kyocera ile iştirak yapılacak.

Balmuda, hava temizleyicileri, nemlendiriciler, ışıklar, hoparlörler, pirinç ocakları dahil olmak üzere konutlar için hayli sonlu bir eser yelpazesine sahip. En güzel bilinen eseri “Balmuda The Toaster” isimli bir tost makinesi; 25.850 yen (yaklaşık 235 dolar) fiyata satılıyor ve buhar kullanıyor. Bloomberg’in beş yıl evvel bildirdiğine nazaran Japonya’da bunlardan bir tane satın almak için üç aylık bekleme mühleti bulunuyordu ve eser tam bir kült hit haline gelmişti.

Her ne kadar 235 dolar üzere bir fiyata sahip olan tost makinesi çarçabuk tavsiye edilecek bir eser olmasa da, Balmuda’nın sunduğu avantajlar da göz gerisi edilebilecek üzere değil. Aygıtın pek çok noktasında bulunan ufak lakin tesirli tasarım dokunuşları, Balmuda’nın telefonu için neler yapabileceklerinin dikkat alımlı bir merak konusu olmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır