Haber

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Etmezseniz WhatsApp Hesabınız Kapanacak mı?

Bir mühlet evvel WhatsApp’ın yeni kullanıcı mukavelesini duyurmasının akabinde gelen büyük yansıları muhtemelen hatırlıyor olmalısınız. Bu yansılar süreksiz de olsa işe yarmış ve kullanıcılara, yeni WhatsApp mukavelesini kabul etmek için sunulan mühletin uzatılması ile sonuçlanmıştı. Yeni tarih ise 15 Mayıs olarak duyurulmuştu. Pekala 15 Mayıs’ta WhatsApp’a ne olacak? WhatsApp Kontratını Kabul Etmezseniz WhatsApp Hesabınız Kapanacak mı?

15 Mayıs tarihi yaklaştıkça, kullanıcılar da mukaveleyi kabul etmediklerinde hesaplarının kapatılacağı korkusunu yaşamaya başladı. WhatsApp ise, geçtiğimiz günlerde bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada hesapların kapatılması üzere bir durumun kelam konusu olmadığını söyledi: “Yeni siyasetle ilgili gönderdiğimiz hatırlatıcılar kalıcı hale gelecek ve uygulama, kullanıcı güncellemeyi kabul edene kadar fonksiyonelliğini sürdürecek; ancak sonlu bir halde…

15 Mayıs’ta WhatsApp’a Ne Olacak?

Öncelikli kısıtlama, sohbet listesine erişimin engellenmesi formunda gerçekleşecek. Sohbet iletilerine karşılık vermeye devam edebileceksiniz; sesli ve manzaralı görüşme yapmanız hala mümkün olacak.

Mühleti belirli olmasa da, bu birinci evre muhakkak bir müddet için devam edecek. Sonrasında ise WhatsApp, davet yahut ileti göndermeyi de engellemeye başlayacak. Blog gönderisinde de belirtildiği üzere, mukaveleyi kabul etmeyenlere daima olarak bildirim gönderilmeye devam edilecek ve WhatsApp kontratının kabul edilmesi istenecek.

WhatsApp Kontratında Son Durum

Açıklamada ayrıyeten, uygulamanın saklılık siyaseti değişiklikleri hakkında bildirim alan şahısların birçoklarının yeni hizmet kaidelerini kabul ettiği de belirtildi.

WhatsApp Mukavelesinin 15 Mayıs’a Uzanan Macerası 

Bu yılın başlarında WhatsApp, güvenlik ve bilgi paylaşımı siyasetini güncellediğini duyurduğunda zımnilik savunucuları ve hatta Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan bile büyük bir reaksiyon almıştı. Hatta Musk, herkesi Signal’e geçmeye çağırmıştı. Tüm bunların sonucunda Facebook, değişikliği 15 Mayıs’a ertelemişti. Facebook, WhatsApp güncellemesinin arkadaşlarınız ve ailenizle olan iletilerin kapalılığını etkilemediğini, sadece işletme hesapları ile ilgili olduğunu belirtmişti.

  • Elon Musk’tan WhatsApp’a Reaksiyon Geldi
  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • Signal Nedir; WhatsApp’tan Ne Farkı Var?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır