Haber

YKS 2021 sınavı soru yorumları! TYT soruları nasıldı? YKS soruları ve cevapları açıklandı mı?


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM)..ÖSYM Başkanı Aygün, “2021-YKS’nin ilk aşaması olan TYT oturumu tüm sınav merkezlerimizde başarıyla tamamlanmıştır.” dedi. TYT oturumunun bitmesinin ardından sınava giren üniversite adayları TYT soru yorumlarını merak ediyorlar.

2021 YKS (TYT) SORU YORUMLARI

YKS’nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. Adaylara toplam 120 soru için 135 dakika süre veriliyor. Sınav 12.30’da sona erdi.

Aslıhan Arslan: Türkçe soruları çoğunlukla paragraftı, dilbilgisi ağırlıklı sorarlarsa yapamam diye korkmuştum ama bana göre kolaydı. Matematik’te çok fazla problem vardı. Din Kültürü sorularını Felsefe’den ayırt edemedim, yorum gücü istiyordu. Bence kitap okumayı seven öğrencilerin başarılı olacağı bir sınavdı.

Elvan Doğan: Sınav güzel geçti. Bence her sorunun iki cevabı vardı. Hepsi birbirine çok yakındı o anlamda biraz zorlandım. Türkçe iyi geçti beklediğimden kolay geldi sorular. Sayısal sorular biraz karışıktı ama Fen daha iyiydi. Yarını bekleyeceğiz.

Taner Büyüközer: Sınav fena geçmedi ama sorular zordu. Yaptık bir şeyler. Türkçe de paragraf soruları uzundu. Okumak zaman aldı. Zaten en sona bırakmışım. Fen ve matematik iyi geçti.

Yasin Güler: Sorula kolaydı. Çalışında yapabiliyorsunuz. Sorular bana uzun geldi. Okuyana kadar zaman kaybettim. Pek mutlu olduğum söylenemez.

Serkan Emlik: Türkçede fazla dil bilgisi yoktu. Beklediğimiz şekilde okuduğunu anlama ve yorumlama soruları ile Tyt Türkçe geçmiş yıllara göre bir tık daha kolaydı diyebiliriz. Şimdi güzelce dinlenip ayt için bekleme zamanı

TYT’de Türkçe testinde adaylar 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5’er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru çözecek.

YKS SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

Yarın YKS sınavlarının tamamlanmasından sonra YKS soruları ve cevap anahtarının erişime açılması bekleniyor.İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. I have learn a few good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
    I surprise how so much effort you set to make such a
    great informative web site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
instagram takipçi hilesi organik takipçi satın al bayan takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni arttırma instagram takipçi satın al ege tülek takipçi satın al takipçi satın al Takipçi kasma hilesi Ücretsiz Video İndir porno izle takipçi satın al tarot fal baktır